बिहीबार, मंसिर २३, २०७८

नेपाल–चीन सीमाबारे अध्ययन गर्न बनेको समितिले बुझायो प्रतिवेदन

  
कर्णाली टाइम्स आइतवार, असोज १०, २०७८


सुर्खेत। नेपाल–चीन सीमाबारे अध्ययन गर्न बनेको समितिले प्रतिवेदन बुझाएको छ। गृहमन्त्री बालकृष्ण खाणलाई भेटेर समितिका संयोजक तथा गृह मन्त्रालयका सहसचिव जयनारायण आचार्यले प्रतिवेदन बुझाएका हुन्।
समितिले स्थलगत अध्ययन गरेर ल्याएको प्रतिवेदन अध्ययन गरी कार्यान्वयन गर्न पहल गर्ने प्रतिवद्धता गृहमन्त्री खाणको थियो। ‘स्थलगत अध्ययन गरी हुम्लाको लिमी लाप्चादेखि हिल्सासम्मको सीमाबारे सत्य तथ्य जानकारी समेटेर प्रतिवेदन बनेको छ। यसले मुलुकका अन्य स्थानमा रहेका सीमाबारे पनि अध्ययन गर्न बाटो खुलेको छ,’ मन्त्री खाणले भने, ‘यहाँहरूले औल्याउनु भएका विषयबस्तु कार्यान्वयन गर्न सरकारले पहल गर्नेछ।’
प्रतिवेदनबारे संक्षिप्त जानकारी दिँदै अध्ययन टोलीका संयोजक सहसचिव आचार्यले निष्कर्ष र सुझावबारे मन्त्री खाणलाई जानकारी गराएका थिए।
टोलीमा नापी विभागका उपमहानिर्देशक सुशील डंगोल, नेपाल प्रहरीका वरिष्ठ उपरीक्षक उमेशराज जोशी, सशस्त्र प्रहरीका वरिष्ठ उपरीक्षक प्रदीप कुमार पाल र राष्ट्रिय अनुसन्धान विभागकका सहअनुसन्धान निर्देशक कुशोरकुमार श्रेष्ठ सदस्य छन्।
मन्त्रिपरिषद् बैठकले गत भदौ १६ गते नेपाल-चीन सीमा अध्ययनका लागि समिति बनाएको थियो। सेतोपाटी